שמת לב שמזגן ברכב לא מקרר, מה ניתן לעשות?

שמת לב שמזגן ברכב לא מקרר, מה ניתן לעשות?

כל רכב מצויד במערכת קירור הממלאת תפקיד מכריע בשמירה על טמפרטורת מנוע עקבית ומניעת התחממות יתר, העלולה להוביל לנזק בלתי הפיך. נוזל הקירור המשמש במערכת זו אינו מים רגילים אלא נוזל מיוחד בעל תכונות ייחודיות המונעות אידוי או הקפאה, והוא בעל מרקם שמנוני. מפלסי נוזל קירור לא מספיקים עלולים לגרום לנזק למנוע, לכן חשוב לבדוק את נוזל הקירור אם הרכב מראה סימני התחממות יתר. בנוסף, ביצוע בדיקות שגרתיות של שמן נוזל הקירור צריך להיעשות לפחות פעם בשבוע.

 

 

הבנת אופן פעולת מערכת מיזוג האוויר של המכונית חיונית לפני שקילת גורמים שונים:

  1. רצועה במנוע מפעילה את המדחס המעביר את גז המזגן למעבה.
  2. הגז נדחס בלחץ גבוה במעבה, הופך אותו מגז לנוזל, ולאחר מכן ממשיך למאייד.
  3. במאייד הנוזל הופך לגז קירור.
  4. המאוורר ברכב מזרים את הגז בכל חלל הרכב.

גורמים ותקלות במזגן הרכב עלולים להוביל לבעיות שונות:

– מזגן לא מתקרר בזמן נייח: ניתן לייחס בעיה זו למאוורר מזגן או מדחס פגומים. במקרים מסוימים ניתן לתקן את הרכיב התקול, בעוד שבאחרים עלות ההחלפה עשויה להיות חסכונית יותר.

– מזגן לא מתקרר: כאשר המזגן פולט אוויר חם, סביר להניח שצריך למלא את הגז. אם הרכב מאבד דלק לעיתים קרובות, רצוי לבדוק תקלות אחרות שעלולות לגרום לבעיה זו.

– קירור לסירוגין: בעיה זו נובעת פעמים רבות מחיישן מזגן פגום, שאחראי על כיבוי המזגן כאשר טמפרטורת הרכב מגיעה לסביבות 5 מעלות. החלפת החיישן נחוצה במקרים כאלה. לחילופין, הבעיה יכולה לנבוע ממפוח פגום שצריך להחליף או מסנן מלוכלך שדורש ניקוי.

– כוח קירור חלש: במקרים מסוימים, מסנן סתום עלול לעכב את הקירור התקין, המחייב ניקוי. סיבה אפשרית נוספת היא מאוורר פנימי לא תקין במזגן, שלא מצליח להזרים אוויר קר ביעילות בתוך תא הרכב.

מידע נוסף שכדאי לזכור:

– נהיגה ללא מזגן בימי הקיץ החמים עלולה להשפיע על ריכוז וערנות הנהג, וליצור מצבים שעלולים להיות מסוכנים. מומלץ לטפל בהקדם בבעיות מיזוג האוויר.

– בעת מילוי גז, חשוב לצוות המוסך להסיר תחילה את הגז הקיים ולבצע שואב למניעת פגיעה של רטיבות בביצועי המזגן ואיכותו.

– במהלך החורף, הפעלה מעת לעת של מזגן הרכב במצב קירור עוזרת למנוע התפיסה או התייבשות של המדחס.

ריח לא נעים ממזגן לרכב

האם אי פעם חווית ריח רע שהגיע מהמזגן של המכונית שלך מבלי לדעת את הסיבה? אספנו רשימה של סיבות אפשריות לריח הלא נעים הזה:

  1. מסנן אוויר סתום או מלוכלך: מסנן האוויר במכונית שלך מסנן את האוויר שנכנס לרכב. אם הוא מתלכלך או נסתם, זה יכול להכניס ריח רע. במהלך שירות הרכב הבא שלך, בקש מהמוסך שלך לבדוק ולנקות את מסנן המזגן.
  2. הצטברות לחות וחיידקים: באקלים עם תנודות טמפרטורות תכופות בין חם לקור, עלולה להצטבר לחות בתעלות המזגן. לחות זו עלולה להוביל לצמיחה של חיידקים, ולגרום לריחות לא נעימים. ניקוי תעלות המזגן יכול לעזור לפתור בעיה זו.
  3. כניסת אוויר חיצונית: יש לוודא שהמזגן מכוון למחזור אוויר בתוך המכונית ולא להכניס אוויר צח מבחוץ. לפעמים, ריח לא נעים עלול לחדור לרכב אם מכניסים אוויר חיצוני דרך מערכת המיזוג.

קירור לסירוגין של מזגן לרכב

האם מזגן הרכב שלך חווה קירור לא עקבי? לא בטוחים אם הוא יתקרר או יתחמם כמו שצריך? המזגן של המכונית שלך צריך לספק קירור באופן עקבי, ואם הוא לא מצליח לעשות זאת, עשויות להיות מספר סיבות:

  1. בעיות מדחס: המדחס הוא אשם נפוץ לתפקוד לא סדיר של המזגן. אם המדחס אינו פועל כהלכה, המזגן עלול להפגין קירור לסירוגין. בקר במוסך סמוך כדי לבדוק את המדחס.
  2. תקלה במערכת ההפעלה: תקלה במערכת ההפעלה יכולה גם לגרום למזגן להתנהג בצורה לא סדירה. התייעצות עם מוסך המתמחה במערכות תפעול מזגנים יכולה לסייע באבחון וטיפול בבעיה זו.
  3. התחממות יתר של הרכב: אם מערכת הקירור של הרכב אינה פועלת כהלכה, הדבר עלול להשפיע על ביצועי המזגן. כאשר המנוע מתחמם יתר על המידה, ייתכן שהמזגן לא יתקרר ביעילות. בקר מיד במוסך כדי לחקור ולפתור בעיות חימום עם הרכב.

פנו אלינו

אם אתם נתקלים בבעיות במזגן רכב שאינו מתקרר, אנו מזמינים אתכם להביא את רכבכם אלינו לבדיקה מקיפה של מערכת המיזוג. אנשי המקצוע המיומנים שלנו מתמחה בביצוע בדיקות מזגנים יסודיות.
השאירו פרטים או התקשרו עכשיו – רועי, המוסכניק שלך – 0532802730